وقت سفارت اسپانیا

تعرفه تبلیغاتتعرفه تبلیغات
وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

یکی از خدمات ما تعیین وقت سفارت اسپانیا است. در این پست سعی داریم تا تمامی نکات در مورد وقت سفارت از کشور اسپانیا را برای شما شرح دهیم.

 

 

شما با توجه به نکاتی که در این پست ذکر می‌شوند دیگر هیچ نیازی به خواندن مطلب دیگری ندارید. همچنین دقت داشته باشید که مدارک لازم و اعلام‌شده در این مطلب را جدی بگیرید تا کار شما و دریافت ویزا در کمترین زمان ممکن انجام شود.

درباره کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای زیبا و گردشگری در جنوب غربی اروپا است. این کشور ۵۰۴۷۸۲ کیلومترمربع مساحت دارد که حدوداً یک درصد آن را آب تشکیل داده است. در آخرین سرشماری که در کشور اسپانیا انجام‌شده است، مشخص شد که این کشور بیش از 50 میلیون جمعیت دارد. واحد پول کشور یورو است و شهر مادرید به‌عنوان پایتخت این کشور زیبا شناخته می‌شود. سفر به اسپانیا یکی از تجربیاتی است که هر گردشگری آرزوی آن را دارد. در این پست سعی بر آن داریم تا تعیین وقت در سفارت اسپانیا را شرح دهیم و به توضیح نکات لازم بپردازیم. اسپانیا امروزه کشوری دموکرات و دارای حکومتی به سبک مجلسی و بر طبق قوانین اساسی پادشاهی است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کشور توسعه‌یافته اسپانیا نوزدهمین کشور دارای اقتصاد بزرگ دنیا ازنظر تولید ناخالصی نام دارد.اسپانیا عضو اتحادیه اروپا اتحادیه شینگن است و شما برای سفر به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارید که می‌توان آن را با مراجعه به سفارت اسپانیا در تهران دریافت کنید. 

درباره کشور اسپانیا

آب‌ وهوای کشور اسپانیا

هنگامی‌که شما درباره سفر به اسپانیا و گشت‌وگذار در این کشور فکر می‌کنید باید حتماً شناختی درباره وضعیت آب‌وهوای این کشور داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. اسپانیا با توجه به داشتن سرزمین‌های کوهستانی و همچنین دشت‌های بزرگ، دارای متنوع‌ترین آب‌وهوا در اروپا است. بیشترین درجه هوای ثبت‌شده 47 درجه و کمترین درجه هوای ثبت‌شده منفی 32 درجه است. بهترین زمان برای سفر به اسپانیا در بهار است زیرا ازنظر آب و هوایی شرایط مطلوب و طبیعتی زیبا را دارد.

خصوصیات مردم اسپانیا

شاید برای شما گردشگران تور اسپانیا جالب باشد که اسپانیا یک کشور غنی و با تمدن در اروپا است که مردمی خون گرم و مهمان‌نواز دارد. سالیانه بیش از 50 میلیون نفر از اسپانیا دیدن می‌کنند و این آمار به‌ تنهایی نشان‌دهنده جذابیت این کشور برای سفر است. مردم اسپانیا به مراسم مذهبی به‌طور منظم پایبند نیستند و در آخرین آماری و پژوهشی که در این مورد انجام‌شده است 59 درصد کسانی که خود را مذهبی می‌دانند خیلی کم به کلیسا می‌روند. البته دراین‌ بین افرادی هستند که به مسیحیت بسیار مقید هستند و در راستای احیای کلیسای کاتولیک بسیار کمک کرده‌اند. 

خصوصیات مردم کشور اسپانیا

سفارت اسپانیا در تهران

سفارت اسپانیا در تهران قرار دارد و شما حتماً قبل از رفتن به آنجا نیاز به تعیین وقت از سفارت اسپانیا دارید. همچنین نکات ضروری است که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. یکی از این نکات این است که در حد امکان سعی کنید برای هر شخص به‌صورت جداگانه فرم پرکنید و مدارم موردنیاز ازجمله گذرنامه نیز به‌صورت جداگانه تهیه شود. همچنین لازم به ذکر است هزینه ویزا حدوداً 60 تا 76 یورو است که به سفارت اسپانیا و نمایندگان مربوطه به‌صورت مستقیم پرداخت می‌شود و به‌هیچ‌عنوان قابل بازگشت نیست. سفارت اسپانیا یکی از ادارات رسمی این کشور در ایران است. پس به یاد داشته باشید قبل از حضور در مکان سفارت شما حتماً نیاز به تعیین وقت سفارت اسپانیا دارید. همچنین در هنگام حضور در سفارت اسپانیا توجه کنید که تمامی مدارک را به‌صورت کامل به همراه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. برای انجام کارها به‌صورت کاملاً دقیق می‌توانید از مراکزی که تجربه لازم رادارند استفاده کنید. شما با استفاده از مطالب سایت ما خواهید توانست بدون هیچ مشکلی امور مربوط به تعیین وقت سفارت کشور اسپانیا و همچنین دریافت ویزا از سفارت اسپانیا را انجام دهید. 

وقت سفارت اسپانیا

تعیین وقت سفارت اسپانیا

همان‌طور که در جریان هستید برای سفر به کشورهای اروپایی شما نیاز به ویزا دارید. این موضوع در مورد کشورهای اروپایی به این صورت است که شما باید چند روز قبل از سفر برای گرفتن ویزا اقدام کنید و از سفارت کشور موردنظر، وقت بگیرید. در این پست ما سعی بر آن داریم تا تمامی مراحل گرفتن ویزا از سفارت اسپانیا را برای شما شرح دهیم تا بدون کوچک‌ترین مشکلی و در کمترین زمان ممکن نسبت به گرفتن ویزا اقدام کنید و سفری با آرامش و خاص را داشته باشید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

مدارک موردنیاز برای دریافت وقت سفارت اسپانیا و ویزا

شما برای گرفتن ویزای اسپانیا نیاز به گرفتن وقت سفارت اسپانیا دارید. برای تعیین وقت سفارت از کشور اسپانیا شما باید چند روز زودتر اقدام کنید تا در برنامه‌ریزی خود دچار مشکل نشوید. وقت فوری سفارت اسپانیا نیازمند داشتن مدارکی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار به همراه دو سری کپی از صفحه اول گذرنامه مسافر
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • قطعه عکس 3 * 4 ( عکس باید برای شش ماه گذشته باشد،رنگی،تمام‌رخ، با زمینه روشن)
 • کپی از تمام صفحات سند مالکیت به نام فرد مسافر
 • گواهی مربوط به تمکن مالی صادره از امور بین‌الملل بانک به همراه ریز پرینت شش ماه آخر برای دارندگان حساب‌های جاری
 • کپی از قراردادهای سپرده‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت برای مسافران دارنده حساب‌های سپرده
 • مشروح عملیات شش ماه آخر حساب بانکی شخصی:پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده به سفارت اسپانیا ارائه شود
 • مدارک شغلی برای دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیئت‌علمی دانشگاه
 • برای کارمندان بخش دولتی کپی از آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی برای شش ماه اخیر
 • برای کارمندان بخش خصوصی گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی
 • برای کسبه محترم کپی از جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • مسافران عزیز کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی (آمریکا –کانادا –شنگن –سوئیس –انگلیس –استرالیا)
 • ضمانت‌نامه بانکی حداقل 25 میلیون تومان (بابت هر نفر) تمامی مدارک باید به انگلیسی ترجمه شوند ( مدارک باید دارای مهر و امضا رسمی دارالترجمه باشند )
 • اصل بلیت هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت‌وبرگشت به مقصد اسپانیا
 • رسید رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت
 • بیمه مسافرتی الزامیست

موردنیاز برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و دریافت ویزا

دریافت وقت سفارت اسپانیا برای انواع ویزاها

ویزای اسپانیا نوع‌های زیادی دارد و هرکدام با دیگری متمایز است. ویزاهای مختلف ارائه‌شده برای اسپانیا را مانند ویزای فامیلی، ویزای توریستی اسپانیا، ویزای تجاری و یا ویزای کاری، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای ترانزیت دریایی و ویزای دانشجویی اسپانیا معرفی می‌کنیم.

تعیین وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی شامل کشورهایی است که در اتحادیه شین گن عضویت دارند. این ویزا جهت سفر شما به‌صورت تفریحی در کشورهای اروپایی هست و مدت‌زمان این سفر نباید بیش از 90 روز یا سه ماه باشد. شما با مراجعه به سفارت اسپانیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنید. 

قیمت و هزینه ویزای توریستی اسپانیا

مدارک و هزینه وقت سفارت اسپانیا برای دریافت ویزای توریستی

هزینه این ویزا در زمان‌های مختلف متغیر است اما هم‌اکنون برای بزرگ‌سالان حدود 76 دلار و برای کودکان بین 6 تا 12 سال 51 یورو تخمین زده‌شده است که شما باید بابت ویزای توریستی بپردازید.

شما برای سفر به اسپانیا باید مدارکی را تکمیل کنید و مواردی را انجام دهید که مهم‌ترین آن تعیین وقت سفارت اسپانیا است. در ادامه به‌صورت کامل این موارد را اعلام می‌کنیم.

 • تعیین وقت از سفارت اسپانیا
 • رزرو هتل در اسپانیا جهت اقامت
 • تکمیل فرم درخواست ویزا در کشور اسپانیا
 • سه قطعه عکس کاملاً رنگی و با زمینه سفید ( عکس باید جدید و حداقل در شش ماه گذشته انداخته‌شده باشد)
 • بلیت سفر به اسپانیا
 • فیش حقوقی مسافر در شش ماه گذشته
 • صورت‌حساب بانکی شش ماه گذشته مسافر  همراه با مهر  و امضای بانکی ( به‌صورت انگلیسی باید ترجمه شود)
 • ثبت و تکمیل بیمه مسافرتی اسپانیا
 • نامه اشتغال به کار مسافر

مدارک موردنیاز وقت سفارت اسپانیا برای دریافت ویزای توریستی

لازم به ذکر است برای دانشجویان محترم نامه اشتغال به تحصیل و کپی کارت شناسایی الزامی است. جهت انجام تمامی موارد به‌صورت درست به شما پیشنهاد می‌شود تاکمی زودتر از برنامه جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کرده تا ناهماهنگی در برنامه سفر شما رخ ندهد.

تعیین وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای تجاری

نکته اصلی در ویزای تجاری و یا ویزای کاری این است که مانند ویزای توریستی زمان اقامت 90 روز یا سه ماه نیست. شما در ویزای توریستی حق ماندن در کشور اسپانیا بیش از 90 روز را ندارید. مسافران با مراجعه به سفارت اسپانیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنند.

مدارک و هزینه وقت سفارت اسپانیا برای دریافت ویزای تجاری

ویزای تجاری برای بزرگ‌سالان است و هزینه دریافت آن 76 یورو هست. البته این هزینه نسبت به زمان متغیر است اما در حال حاضر حدوداً 76 یورو تخمین زده‌شده است. همچنین لازم به ذکر است این هزینه مستقیماً به سفارت کشور اسپانیا و یا نمایندگان مربوطه پرداخت می‌شود. مدارک موردنیاز این ویزا نیز همانند ویزای توریستی اسپانیا است و تنها نکته مهم که شما باید آن را در نظر داشته باشید این است که در زمان مناسب جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید تا مشکلی از بابت زمان‌بندی نداشته باشید. شما با مراجعه به سفارت اسپانیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنید. 

لازم به ذکر است شما پس از اقدام به تعیین وقت سفارت و تکمیل برگه‌های مربوطه، این سفارت جهت تائید صلاحیت شما عمل می‌کند و این کار حدوداً 21 روز کاری زمان می‌برد. به همین جهت است که اکیداً توصیه می‌شود که در زمان مناسب جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام فرمایید.

مدارک موردنیاز وقت سفارت اسپانیا برای دریافت ویزای تجاری

دریافت وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای فامیلی

ویزای فامیلی یا اعضای خانواده برای اشخاصی است که فردی آشنا در اسپانیا دارند. به یاد داشته باشید شما جهت دریافت این ویزا نیاز به دعوتنامه اسپانیا از اعضای خانواده خوددارید. شما با مراجعه به سفارت اسپانیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای ترانزیت فرودگاهی برای کسانی است که فقط قصد عبور از کشور اسپانیا رادارند. به یاد داشته باشید که در این نوع ویزا شما اجازه خروج از فرودگاه اسپانیا را نخواهید داشت. از این ویزا معمولاً برای حمل‌ و نقل کالا از مسیر آسمان اسپانیا و توقف اجباری در کشور اسپانیا استفاده می‌شود. گردشگران با توجه به نکات ذکرشده در این پست و با تعیین وقت قبلی از سفارت اسپانیا و با در دست داشتن مدارک لازم می‌توانند به سفارت اسپانیا مراجعه کنند نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی کشور اسپانیا

گرفتن وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای ترانزیت دریایی

ویزای ترانزیت دریایی به مدت 5 روزبه شما اجازه تردد در منطقه شینگن این کشور را می‌دهد. از این نوع ویزا نیز معمولاً برای حمل‌ونقل و یا تردد در مسیر آبی کشور اسپانیا استفاده می‌شود. لازم به ذکر است این نوع ویزا عملاً برای سفرهای گردشگری توصیه نمی‌شود. مسافران با توجه به نکات ذکرشده در این بخش و با تعیین وقت قبلی از سفارت اسپانیا و با در دست داشتن مدارک لازم می‌توانند به سفارت اسپانیا مراجعه کنند برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کرده و پس از تائید صلاحیت ویزا را دریافت کنند.

دریافت وقت سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای پزشکی

ویزای پزشکی در اسپانیا مخصوص بیمارانی است که حتماً به حضور در این کشور جهت معالجه باید سفر کنند. این ویزا نیازمند ترجمه اسناد بیمارستانی در کشور ایران است. همچنین در نظر داشته باشید شما باید وقت کلینیک در کشور اسپانیا را نیز داشته باشید و تمامی موارد قبل از اعزام کاملاً هماهنگ شده باشد. لازم به ذکر است این نوع ویزاها نیز باید به تائید سفارت اسپانیا در تهران برسد.

ویزای پزشکی کشور اسپانیا

انواع ویزای شینگن اسپانیا

یکی از ویزاهای محبوب و پرطرفدار در منطقه آسیا، ویزای شینگن است. ویزای شینگن به کشورهای اروپایی گفته می‌شود که عضو اتحادیه شینگن باشند. شما برای دریافت این ویزا نیاز به تعیین وقت سفارت اسپانیا دارید و پس از بررسی و تائید صلاحیت شما مجاز به دریافت آن هستید. در کل ویزای اسپانیا به چهار گروه A , B , C  و D تقسیم می‌شود که هرکدام از آن‌ها قابلیت خاصی را داراست. شما با مراجعه به سفارت اسپانیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنید. 

ویزای نوع A

ویزایی است که به شما اجازه ورود و گذر از کشور اسپانیا را می‌دهد اما شما مجاز به خارج شدن از منطقه شینگن و فرودگاه نیستید.

ویزای نوع B

ویزای شینگن اسپانیا  نوع  ویزایی است که نود روز و یا سه ماه اعتبار دارد و شما می‌توانید وارد و خارج از اسپانیا شوید.

ویزای نوع C

ویزای نوع C کشور اسپانیا ویزای توریستی است و برای گردشگران صادر می‌شود. شما با این ویزا می‌توانید نود روز در کشور اسپانیا به گشت‌وگذار بپردازید.

ویزای نوع D

ویزای نوع D اسپانیا ویزایی است که برای تجار استفاده می‌شود. تاجران محترم با دریافت و داشتن این ویزا می‌توانند بارها به اسپانیا سفرکرده و پس از انجام کار خود از این کشور خارج شوند.

برچسب‌ها :